Od 100 vrtića u Hrvatskoj, nagrade je dobilo 15 vrtića. Dv Tići Vrsar - skupina Srakice osvojila je visoko 7. mjesto!

Od 3. - 19. svibnja 2019. u Etnografskom muzeju u Zagrebu trajala je izložba dječjih radova. Riječ je o odgojno - obrazovnom projektu Etnografskog muzeja pod nazivom: " Dajmo djeci korijene i krila". Cilj projekta je upoznati djecu vrtićke dobi s tradicionalnim hrvatskim igračkama, s ekološkim aspektom proizvoda od drva te s korijenima hrvatske tradicije u izradi dječjih igračaka. Također se želi promovirati tradicijski obrt, kako bi se privuklo mlade buduće majstore da se okrenu izradi tradicijskih drvenih igračaka, a time bi se osigurao i ostanak na reprezentativnoj listi UNESCO-a.Radove su ocjenjivali članovi žirija sastavljenog od: dva muzejska pedagoga, jednog novinara poznavatelja dječjeg stvaralaštva i dva povjesničara umjetnosti. Bilo je omogućeno i da posjetitelji izložbe svojim glasovima odaberu najbolji rad.

A nagrada za naše 7. mjesto - besplatne ulaznice + vodstvo u Etnografskom muzeju Zagreb.

Zahvaljujemo Općini Vrsar koja će nam omogućiti put za Zagreb i tome se izuzetno veselimo!

Čestitke našim  predškolcima i njihovim odgajateljicama Vesni i Valentini!